Godziny otwarcia

w sezonie od maja do września

poniedziałek NIECZYNNE
wtorek 9.00-17.00
środa 9.00-17.00
czwartek 9.00-17.00
piątek 9.00-17.00
sobota 9.00-17.00
niedziela 9.00-17.00


po sezonie od października do kwietnia

poniedziałek NIECZYNNE
wtorek 8.00-16.00
środa 8.00-16.00
czwartek 8.00-16.00
piątek 8.00-16.00
sobota 8.00-16.00
niedziela 8.00-16.00

Czytaj więcej

Ceny biletów

normalny 10.00zł
ulgowy 6.00zł
bilet rodzinny (2+1) 20.00zł
bilet rodzinny (2+2, 2+3, 1+3) 26.00zł
przewodnik (do 35 osób) 35.00zł

WSTĘP BEZPŁATNY NA WYSTAWY STAŁE:

WRZESIEŃ-CZERWIEC: NIEDZIELA

LIPIEC-SIERPIEŃ: CZWARTEK

Czytaj więcej

Wystawa - Ekwador i Wyspy Galapagos


Ekwador i Wyspy Galapagos

Wystawa fotogramów Ryszarda Sobolewskiego


CZAS TRWANIA: od 25 maja do 2 lipca 2012 roku


policjant - podróżnik - fotoreporter - dziennikarz

 

Ryszard Sobolewski

 

o sobie


Pasja fotografowania ogarnęła mnie już w szkole podstawowej. W szkole średniej w Węgrowie prowadziłem pracownie fotograficzną. Wykonywałem zdjęcia reklamujące szkołę, a także w tym okresie moje zdjęcia ukazały się pierwszy raz na wystawach fotograficznych. Również po raz pierwszy zostały opublikowane w prasie lokalnej w "Tygodniku Siedleckim".

Zawodowo jestem oficerem policji i tutaj też nie rozstaję się z fotografią. Jestem ekspertem fotografii kryminalistycznej w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Policji w Warszawie.
Wykonuję ekspertyzy kryminalistyczne, w których dokumentacja fotograficzna odgrywa istotną rolę.
Kształcę przyszłych ekspertów fotografii, prowadzę szkolenia dla sędziów, prokuratorów oraz funkcjonariuszy pionów operacyjnych policji, odnośnie do zastosowania i możliwości różnych technik fotograficznych w badaniach kryminalistycznych. Ponadto współpracuję ze specjalistycznymi pismami takimi jak: "Problemy Kryminalistyki", "Foto-Kurier", "Ochrona Zabytków", "Gazeta Policyjna", "Poznaj Świat". Jestem autorem licznych artykułów dotyczących problematyki fotografii badawczej  - kryminalistycznej. Zdjęcia mojego autorstwa wykorzystywane są przez ekspertów różnych dziedzin. Od 2002 r. jestem członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej.
Moje publikacje okraszone wieloma zdjęciami znajdują się w licznych wydawnictwach, np.: Problemy kryminalistyki nr 217/1997 - "Aparat fotograficzny Nikon F 5 - nowe możliwości dla profesjonalistów", Jestem autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji, a także autorem zdjęć do książek i czasopism w kraju i zagranicą. W 2010 r. za wieloletnie propagowanie kultury meksykańskiej jako jeden z 20 dziennikarzy z całego świata zostałem zaproszony do Meksyku i przyjęty przez prezydenta Felipe Calderona.
Będąc dzieckiem marzyłem, aby w dorosłym życiu zostać fotoreporterem, policjantem, dziennikarzem albo podróżnikiem. W zasadzie ziściły się moje wszystkie marzenia. Jestem jednocześnie policjantem, fotoreporterem, dziennikarzem, a niekiedy także podróżnikiem. Dowodem tego są zasygnalizowane powyżej liczne publikacje, a także zorganizowanych ponad sto dziewięćdziesiąt wystaw fotograficznych z odbytych podróży.
Fascynujące mnie od dawien dawna kraje Ameryki Łacińskiej przyciągają mnie jak magnez. Zwiedziłem niemal wszystkie kraje z tego rejonu. Podróżowałem także przez dżunglę wodami Amazonki, Ukajali i Yarapy. W 2012 z ostatniej podróży przywiozłem piękne zdjęcia z Panamy, Kostaryki, Nikaragui i Wenezueli. Jednak marzenia spełniają się.


Ryszard Sobolewski
e-mail: sobol.r@poczta.fm
tel. 603184842


Patronat Honorowy:

  • Ambasador Republiki Ekwadoru

Wystawa w Muzeum Mazurskim w Szczytnie zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu:

  • Powiatu Szczycieńskiego

Organizacja, współorganizacja, wsparcie:

  • Muzeum Mazurskie w Szczytnie Oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Muzeum Warmii i Mazur w Olszynie
  • Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Szczytnie
  • Hotel Krystyna

Patronat medialny:

  • Radio Olsztyn